Share

Streaming de la jornada Patrimoni & Digital

08–02–19

El Museu Episcopal de Vic ha acollit aquest dijous la jornada "PATRIMONI & DIGITAL. Tecnologia i storytelling al servei de la comunicació cultural", organitzada conjuntament amb l' Agència Catalana del Patrimoni Cultural (ACdPC). Els participants, que van exhaurir places en menys de 24 hores, han pogut conèixer experiències multimèdia, simulacions tridimensionals, visites virtuals o apps gamificades que han donat una nova vida a espais patrimonials i objectes de museu, facilitant-ne l'accés universal. S'han pogut conèixer iniciatives de Patrimoni de la Generalitat de Catalunya, del Museu d'Art de Girona, del Monestir de Vallbona de les Monges, de la Fundació Mas Miró i Fundació Mallorca Literària. El MEV hi ha presentat la "reconstrucció" digital de la Catedral de Vic al s.XI.

Per facilitar-ne el seguiment, la jornada s'ha pogut seguir via streaming al canal Youtube de patrimoni.gencat i al microsite especial que s'ha creat sobre la jornada 

Veure l'emissió en Streaming