Share

Dia Internacional dels Museus

18–05–18

El divendres 18 de maig, el MEV celebra el Dia Internacional dels Museus amb una jornada de portes obertes que començarà a les 10 del matí fins a les 7 de la tarda. 

Una de les activitats principals de la celebració del Dia Internacionals dels Museus és la Nit dels Museus, una iniciativa del Consell d'Europa que arriba enguany a la seva tretzena edició i que se celebra la nit el dissabte 19 de maig. El Mev obrirà les seves portes de 20:30 a 23:00 h i us convida a conèixer les col·leccions d’una altra manera: de nit, a través de la dansa i la música en directe, viatjarem de l’antic Egipte al món medieval, on el cristianisme, el món musulmà i el judaisme convivien en una mateixa societat. Una nit màgica en la qual, l’art, la dansa i la música entraran en diàleg per mostrar-nos la riquesa del nostre llegat. L’entrada és gratuïta. 
 

Programa Nit dels Museus