Compartir

Viatge a Nàpols i la Campània del 10 al 14 de febrer de 2016

18–12–15

El Museu Episcopal de Vic va iniciar el setembre del 2014 una nova línia d'activitat oferint viatges culturals a punts del món que tenen alguna relació amb el museu i el seu fons. Aquesta nova iniciativa es realitza conjuntament amb l'Agència Ruth Travel. L'objectiu és oferir viatges que permetin, amb el MEV com a punt de partida, donar una visió global de l'art i la cultura dels països que es visiten. 

En aquest nou viatge, previst pel febrer del 2016, el Museu Episcopal de Vic us proposa un recorregut per la part meridional d’Itàlia per descobrir algunes de les joies de l’art de Nàpols i la regió de la Campània. Judit Verdaguer, conservadora del MEV, ens acompanyarà en aquest ruta per la regió del sud d’Itàlia, rica en tradicions, història i art. Et proposem descobrir, entre molts d’altres, la basílica medieval de Santa Clara, San Dominico Maggiore, la capella de Sant Sever amb la impressionant escultura del “Crist velat”, el Duomo de San Gennaro o el Museu Nacional de Capodimonte. També recorrerem la mítica Pompeia, la ciutat que va quedar adormida sota les cendres d’un volcà i visitarem l’encisadora ciutat d’Amalfi així com l’abadia medieval de Sant’Angelo in Formis, que conserva bona part dels seus frescs bizantins originals. 

Aquelles persones interessades a participar en el viatge a Nàpols poden consultar el programa al web del Museu Episcopal de Vic. També es pot fer la sol·licitud d’informació personalitzada al telèfon del 93 886 9360 o al correu mfranch@museuepiscopalvic.com

Ruth Travel és una agència de viatges especialitzada en turisme cultural i religiós, amb seu a Barcelona. És l'agència líder a Catalunya en aquest segment turístic, amb vuit anys d'experiència. La seva finalitat es que el resultat del programa cultural sigui un equilibri entre natura, gastronomia, art i historia.