Compartir

Reunió Cercle del MEV

22–07–11

Dijous 21 de juliol va tenir lloc una nova reunió del Cercle del MEV, que va comptar amb la presència del Sr. Ramon Boixadós, president de la Fundació Gala-Salvador Dalí i el Sr. Josep Mª Bricall, membre de l’Institut d’Estudis Catalans. Ambdós van valorar molt positivament el MEV, que ja coneixien d’anteriors visites. El Sr. Boixadós va parlar de l’experiència de la Fundació Gala-Salvador Dalí tant pel què fa al seu funcionament, els visitants i les formules de finançament de la fundació i el Sr. Bricall va insistir en el tema de la importància del creixement del Cercle del MEV, organisme que va néixer l’any 2009 amb el propòsit de col•laborar activament en el desenvolupament i potenciació del Museu Episcopal de Vic i que actualment ja compta amb 26 membres.