Compartir

Obres en alta resolució

20–02–09

Descobreix les obres mestres de la col•lecció del Museu en alta resolució. Visita al màxim detall el Retaule gòtic de Santa Clara, el Retaule de la Passió i el Retaule de Guimerà. Gràcies a la col.laboració entre el MEV i el portal patrimoni.gencat.cat es poden cosultar obres mestres del MEV al màxim detall. La tècnica que s’ha fet servir per aconseguir les gigafotos del MEV és la mateixa que utilitza el GoogleEarth i el GoogleMaps. Es tracta de fer un 'mosaic' de fotos, amb un teleobjectiu, per després ajuntar-les amb un programa específic. Actualment ja es poden visitar el retaule gòtic de Santa Clara de Lluís Borrassà, el retaule de la passió de Bernat Saulet i el retaule de Guimerà, de Ramon de Mur. Més endavant, en una segona fase del projecte, també es podran visitar obres mestres de la col.lecció de romànic, com el frontal d’altar de la Mare de Déu del Coll o la Marededéu de Roda de Ter. Aquest projecte ha estat possible gràcies a la col.laboració entre el Museu Episcopal de Vic i el portal patrimoni.gencat.cat. Visita el retaule de la passió de Bernat Saulet Visita el retaule de Guimerà de Ramon de Mur Visita el retaule de Santa Clara de Lluis Borrassà