Compartir

L'exposició «Pintar fa mil anys. Els colors del romànic» al món dels blogs

18–11–14

L'exposició temporal «Pintar fa mil anys. Els colors del romànic» ha aixecat molt d'interès, ja que intenta desvetllar algunes de les preguntes claus d'aquest període: Qui eren i amb quins colors pintaven els artistes de fa mil anys. Aquest fet ha generat gran interès entre professionals i amants del món de l'art. Entre aquests apassionats hi ha els bloguers especialitzats en patrimoni i art, un col·lectiu que, pel seu contingut i nivell d'especialització, són una font d'informació i influència per les persones interessades en aquesta temàtica. Alguns d'aquests bloguers han anat publicant als darrers mesos post (denominació que rep una entrada d'un blog) relacionats amb l'exposició. Des d'aquesta notícia us en recollim alguns: Blog «Patrimoni cultural blog» d'Antoni Rojas Blog «Patrimoni cultural blog» d'Antoni Rojas Blog «Badiu del ICRPC» d'Antoni Rojas Blog «Miradas des la copa» de Santos Mateos Blog «Cabrablog» d'Eva Jové Blog «Roda al món i torna al Born» de Jana Pérez Blog «Carmemix l'estraperlistta» de Carme Rodríguez Blog «Embadalits» de Martí Casas