Compartir

III Trobada pedagògica sobre Educació i Patrimoni

16–04–15

Obertes les inscripcions a la “III Trobada pedagògica sobre Educació i Patrimoni" que tindrà lloc al Museu Episcopal de Vic el dissabte 9 de maig de 9 a 14h. El Departament de Didàctica de les Arts i les Ciències de la UVIC (FETCH) i el Servei Educatiu del MEV organitzen aquesta jornada per conèixer i valorar les possibilitats d’unes experiències didàctiques sobre el patrimoni, que es porten a terme a través del projecte “L’escola adopta un monument”, i nous recursos i eines tecnològiques per treballar aquest patrimoni. Unes experiències que estan obertes a tota persona interessada en el patrimoni cultural com a recurs didàctic. Es tracta d'una activitat reconeguda pel Departament d’Ensenyament de la Generalitat de Catalunya. Adreçat a: mestres, professors i estudiants d'Educació Infantil, Primària i Secundària, educadors, tècnics i gestors de patrimoni, i persones interessades en al temàtica. Matrícula: gratuïta. Inscripcions: cal formalitzar la inscripció on-line a www.uvic.cat