Compartir

II Jornades d’Arqueologia de la Catalunya central.

15–11–12

Entre els dies 13, 14 i 15 de desembre del 2012 se celebraran a la sala d’actes del Museu Episcopal de Vic les II Jornades d’Arqueologia de la Catalunya central. És un esdeveniment que té la ferma voluntat de ser una eina útil de difusió i coneixement en què es pretén posar a l’abast de professionals, investigadors i estudiants els resultats de totes les intervencions arqueològiques portades a terme els anys 2010 i 2011 a les comarques de l’Anoia, el Bages, el Berguedà, Osona i el Solsonès. També, hi haurà una sessió monogràfica dedicada a analitzar les importants novetats en l’arqueologia osonenca que amplien i milloren substancialment el nostre coneixement de l’ocupació a la plana de Vic del neolític a l’edat del bronze (c. 5000-1500 cal BC). Organitza: Generalitat de Catalunya-Serveis Territorials a la Catalunya Central i Museu Episcopal de Vic Per tal de poder assistir en les II Jornades d’Arqueologia de la Catalunya central envieu el formulari d'inscripció