Compartir

I simposi Magistri Cataloniae

27–06–14

El I Simposi Magistri Cataloniae: “Artista anònim, artista amb signatura. Identitat, estatus i rol de l’artista en l’art medieval”, està organitzat pel Projecte de Recerca: Magistri Cataloniae. Artistes, patrons i públic: Catalunya i el Mediterrani (segles XI-XV) de la UAB i pel Museu Episcopal de Vic. El Simposi Internacional “Artista anònim, artista amb signatura. Identitat, estatus i rol de l’artista en l’art medieval”, és fruit de la recerca portada a terme en el marc del Projecte d’Investigació Magistri Cataloniae, de la UAB. El seu contingut abastarà una part fonamental dels resultats d’aquest projecte i es dedicarà a l’estudi de l’artista i dels processos de creació de l’obra d’art, a partir d’una base metodològica concreta que afecta la relació entre els mestres, els tallers i els seus patrons, l’origen o formació de l’artista segons les tècniques, la seva condició eclesiàstica o laica, les qüestions de signatura o anonimat, així com el seu estatus i consideració social. La celebració de les jornades del Simposi tindrà lloc els dies 7 i 8 de novembre de 2014 amb seu a la Facultat de Filosofia i Lletres de la UAB, i a la Sala d’actes del Museu Episcopal de Vic, respectivament. Per inscripcions cliqueu aquí