Compartir

Guia multimèdia per visitar el MEV

13–06–13

La guia multimèdia del MEV inclou un recorregut per la magnífica col·lecció d’art romànic per poder descobrir les obres que guarnien les esglésies, monestirs i catedrals medievals de la Catalunya Vella. Aquesta guia multimèdia està a disposició dels visitants i també és una aplicació per a telèfons mòbils, adaptada per als sistemes Apple i android que es pot descarregar gratuïtament. A més d’oferir un recorregut i informació sobre les peces, també hi ha vídeos sobre temes diversos com l’aspecte que oferien els edificis romànics, com es va descobrir el Davallament d’Erill o l’arrencament de les pintures murals i el seu trasllat als museus. Si voleu descobrir detalls que a primera vista són impossibles d'observar, podeu demanar el dispositiu mòbil a la recepció del museu o baixar-vos l’aplicació per a iphone o ipod i per a android. Els continguts de la guia són en diversos idiomes.