Compartir

Gran èxit de participació del nou curs de la gent gran

07–10–11

Dijous 6 d’octubre al matí, nombroses persones van assistir a la presentació del nou curs adreçat a la gent gran, que està dedicat al coneixement de les llegendes en les obres de les col·leccions. En aquesta primera sessió, a càrrec d’Assumpta Cirera del Servei Educatiu del MEV, s’ha parlat de la llegenda de santa Eulàlia, el dia 2 de febrer es parlarà de les llegendes de sant Jordi i sant Miquel i el 3 de maig de la llegenda de santa Magdalena. Aquest primer dijous de mes també va coincidir amb la realització de dues propostes adreçades a les persones que col·laboren en la realització dels vestits i la ceràmica del Mercadal V.O, del Mercat Medieval de la ciutat de Vic. Conjuntament amb els responsables del Pla de Barris de Vic, el Museu va portar a terme les propostes per fer una immersió en el món medieval. A través d’un recorregut guiat per les obres, es van destacar els usos i costums de les persones a l’Edat Mitjana.