Compartir

Exposició jove Un flaix al romànic

17–05–11

Amb 102 participants el MEV inaugura la quarta exposició jove Un flaix al romànic L’acte d’inauguració i el lliurament dels premis serà el proper dissabte 21 de maig a les 12 h. a la sala d’actes del Museu La quarta edició d’ Un flaix al romànic, l’activitat que organitza el MEV per a joves de 12 a 16 anys, ha gaudit d’una bona resposta per part dels nois i noies que han participat al concurs aportant 102 fotografies. El dissabte 21 de maig a les 12 h. s’inaugurarà l’exposició Un flaix al romànic, amb les fotografies dels joves que han concursat. Tots ells han rebut dues invitacions per visitar el MEV i opten als diferents premis que contempla el certamen. Hi ha un premi i un accèssit per a dues categories diferents: qualitat fotogràfica i fotografia creativa. També atorguem un premi a l’escola amb més participants. En l’acte d’inauguració es farà públic el veredicte del jurat, format per representants d’ El 9 NOU i de La Farinera, i es lliuraran els premis. L’exposició Un flaix al romànic es podrà visitar al MEV del 21 de maig al 10 de juliol. Durant tot aquest temps els visitants podran votar la fotografia que més els hi agradi que rebrà un premi quan es clausuri la mostra. A partir del 25 de maig les fotografies també es podran consultar en línia a través de la pàgina web del Museu: www.museuepiscopalvic.com