Compartir

El MEV obre les portes per celebrar la Festa Major de Vic.

02–07–21


Aprofita la festa gran de la ciutat per visitar el museu i participar en les diferents propostes que t’oferim: el dilluns 5 de juliol de 10 a 14h el museu farà una jornada de portes obertes perquè pugueu descobrir o redescobrir l’ampli fons i col·leccions del MEV. 

Dissabte 3 de juliol veniu a conèixer la ciutat de Vic a l’Edat Mitjana. Com devia ser viure en una ciutat medieval? Descobreix-ho en un recorregut guiat per la col·lecció del MEV i la ciutat de Vic el dissabte 3 de juliol a les 10:30h.

El dissabte, el diumenge i el dilluns a les 12h. podeu fer la visita guiada Recorregut Medieval, una visita comentada per descobrir l’art, la cultura i els costums del món medieval. 

Sabíeu que les cultures neolítiques ja jugaven? Us heu plantejat mai com devien ser els jocs a l’antiga Roma o a l’edat mitjana? Endinseu-vos a la col·lecció del MEV amb l'activitat Jugar a través de la història tots els dissabtes de juliol a les 17h.  

Diumenge 4 de juliol a les 10:30h veniu amb la família a fer l'activitat Jocs i dracs al museu per descobrir dracs de set caps i de diferents mides i colors s’amaguen en les obres del MEV i ens expliquen històries extraordinàries. 

Dissabte 10 de juliol Jocs històrics al MEV i a la plaça. Jocs tradicionals, jocs de carrer, jocs de taula medievals… Vine, juga i descobreix diferents jocs, tot el dia dins el museu i a partir de les 16h. a la plaça del museu, a la primera jornada de jocs històrics organitzada pel MEV i l’Ajuntament de Vic. Convertirem la plaça del museu en un espai lúdic ple de jocs amb la Companyia de Jocs l’Anònima. No us ho perdeu!