Compartir

Dia Internacional dels Museus

02–05–17

El dijous 18 de maig, el MEV celebra el Dia Internacional dels Museus amb una jornada de portes obertes que començarà a les 10 del matí fins a les 7 de la tarda. La celebració d’enguany és especial perquè coincideix amb els 15 anys de l’obertura del nou edifici del MEV. El 18 de maig de 2002 aquesta institució centenària estrenava una nova etapa amb la inauguració d’aquest nou espai que actualitzava el projecte museològic i museogràfic a les necessitats d’un museu del segle XXI. 

Una de les activitats principals de la celebració del Dia Internacionals dels Museus és la Nit dels Museus, una iniciativa del Consell d'Europa que arriba enguany a la seva dotzena edició i que se celebra la nit el dissabte 20 de maig. El Mev obrirà les seves portes de 20:30 a 23:00 h i us convida a conèixer les col·leccions d’una altra manera: de nit i gaudint d’interpretacions musicals i d'explicacions guiades de les obres per fer una immersió al món medieval. L’entrada és gratuïta. 
 

Programa Nit dels Museus