Compartir

VICUS. Una ciutat en joc!

30–06–20

Aquest estiu el museu us proposa un joc de gamificació perquè passeu les tardes descobrint l'època medieval a través de proves, reptes, premis i recompenses. Animeu-vos a participar amb els amics o amb la família!

Vic s’ha fet gran i el rei Pere III ha iniciat les obres de millora de defensa de la ciutat. Amb dinàmiques de joc de rol cada jugador assumeix el paper d’un personatge i amb un breu recorregut pel Vic medieval descobrirem el territori on viuen els diferents estaments socials. Reunits en un consell municipal els principals grups socials hauran d’arribar a un acord per a la construcció d’un edifici medieval. Vosaltres, els vigatans, sigueu nobles, religiosos, burgesos o pagesos, teniu l’obligació d’aconseguir que les obres arribin a bon terme. Un joc de proves, reptes, premis i recompenses on el treball col·laboratiu entre tots serà clau per arribar a un acord. Aquesta és la vostra missió!!

Dia i hora: Dijous de juliol i agost a les 17h.

Preu: 5€ per participant.

Condicions: grups de màxim 18 persones, amb reserva prèvia.