Compartir

Reprenem les visites guiades

12–06–20

A partir del 15 de juny el museu reprèn les visites guiades i les activitats en grup  mantenint totes les mesures sanitàries adoptades en la seva reobertura per tal de garantir la vostra seguretat i la dels nostres guies. Volem que torneu a gaudir presencialment de les col·leccions i de les obres i que el museu sigui un espai segur de cultura en directe.

A partir de la Fase 3 el museu limitarà l’aforament de les visites guiades a 15 persones a l'exposició temporal i 20 persones a l'exposició permanent. Perquè pugueu fer les visites amb les màximes garanties i seguretat, us demanem que porteu mascareta, que feu ús del gel hidroalcohòlic i que eviteu el contacte amb vitrines i elements de mobiliari.

L'objectiu del MEV és anar ampliant les activitats al llarg de l’estiu. De moment, a partir del 15 de juny hem programat les següents propostes paral·leles a l’exposició temporal "Nord & Sud":

Visita dels comissaris de l'exposició, Marc Sureda i Judit Verdaguer, cada dimecres del 17 de juny al 15 de setembre (excepte 5, 12 i 19 d'agost). Visita inclosa amb l’entrada a l’exposició, amb reserva prèvia. 

 - Visites guiades per a públic individual, els divendres i dissabtes a les 17 h i diumenges a les 13 h. Visita inclosa amb l’entrada a l’exposició, s’aconsella reserva.  

Visites familiars, els dimarts de juliol i agost a les 10:30h, i els dissabtes 27 de juny, 18 de juliol, 22 d'agost i 13 de setembre a les 10:30h. Preu: 4€ per participant, s’aconsella reserva.

A partir del diumenge 21 de juny també reprenem les visites a la col·lecció permanent del museu, tant la proposta Recorregut medieval dels dissabtes i diumenges a les 12h, com les visites familiars dels diumenges a les 10:30h. La proposta d’aquest mes és l’activitat Déus, mòmies i faraons egipcis, un apropament a l'enigmàtica civilització dels faraons. Les visites familiars es faran amb un aforament de 3 unitats de convivència (15 persones màxim).