Compartir
De l’1 d’abril a l’1 d’octubre de 2006. Església de la Pietat.

Memòria del vidre. Grans vitralls medievals de França

L’exposició és fruit de la col·laboració entre el Museu Episcopal de Vic i el Musée des Monuments Français de París, que conserva entre les seves col·leccions una sèrie de reproduccions de vitralls de l’edat mitjana, la majoria procedents de catedrals. L’interès de l’exposició d’aquests vitralls, realitzats segons les tècniques tradicionals i a la mateixa escala que els originals, la majoria de més de quatre metres d’alçada, rau en la possibilitat de contemplar-los de prop; d’aquesta manera s’evidencia l’encís de la relació que s’estableix entre la llum i el color, així com la precisió i la suavitat dels clarobscurs. Organitza: Museu Episcopal de Vic i Musée des Monuments Français Patrocina: Obra Social Caixa Sabadell

Descarregar en PDF