Compartir

Visita Visió romànica - Jornades Europees del Patrimoni

Les Jornades Europees de Patrimoni són una iniciativa del Consell d’Europa i la Comissió Europea i se celebren a Catalunya des del 1991. Amb motiu de les JEP el Museu ha organitzat les següents activitats gratuïtes: 

Diumenge 11 d'octubre a les 13h.

- Visita guiada "Visió romànica": una visita guiada que inclou un recorregut per la magnífica col·lecció d’art romànic del Museu Episcopal de Vic i pujar al campanar romànic més alt de Catalunya per veure, des d’aquest alt mirador de 46m, com la ciutat de Vic està inserida dins l’entorn natural de la Plana de Vic. Amb aquesta visita descobrirem que l’art romànic no era un art auster i simple, ja que malgrat les esglésies avui se’ns mostren amb les parets nues, el cert és que a l’època romànica els colors vius i brillants n’envaïen tots els racons. 

Activitat gratuïta amb reserva prèvia al tel. 93 886 93 60 o reserves@museuepiscopalvic.com. Places limitades.