Compartir

Programa Cultura i Alzheimer

Malalts d’Alzheimer podran gaudir d’una visita a la col·lecció del museu i de les cançons de Paula Bu com a artista convidada.
Activitat organitzada pel museu en el marc del cicle “Cultura i Alzheimer”, impulsat per l’Ajuntament de Vic, la UVic-UCC i el CCCB, que contribueix a la participació social de les persones amb demència facilitant accés a la cultura.

L'activitat està composta de dues parts. Una primera a travès de la col·lecció d'elements de ceràmica del museu; i una altra musical, a càrrec de la cantant Paula Bu. Els 40 primers minuts estaran centrats en la col·lecvció de ceràmica on, amb acompanyament guiat, es treballarà la reminiscència de les persones assistents. Els darrers 20 minuts es podrà gaudir de l'actuació de la cantant i compositora Paula Bu. L'artista va iniciar la seva formació vocal a través del gòspel, actuant al costat d'artistes com Mònica Green. Actualment és una de les artistes femenines més valorades a l'escena reggae nacional de Catalunya. 

Aforament limitat, inscripció gratuïta a: penelope.aguilera@uvic.cat

Més informació i inscripcions: www.uvic.cat

 

Descarregar tríptic del programa