Compartir

Literatura europea i patrimoni al MEV: itinerari d’art i literatura medieval.

Els Estudis d’Arts i Humanitats de la Universitat Oberta de Catalunya organitzen una nova edició del cicle "Literatura europea i patrimoni. Itineraris d’art i literatura medievals". Les visites, programades amb la col·laboració del Museu d’Arqueologia de Catalunya (MAC), el Museu Episcopal de Vic (MEV) i el Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC) són totalment gratuïtes i obertes a tothom i tenen l’objectiu d’acostar-nos al nostre patrimoni històric i cultural a partir dels relats de l’Europa medieval. Es tracta de tres activitats independents que tenen lloc a tres ciutats que destaquen pel seu patrimoni medieval: Girona, Vic i Barcelona. La visita del Museu Episcopal de Vic consistirà en el comentari d'algunes de les obres pictòriques i escultòriques més destacades del Museu, tot i relacionant-les amb la literatura produïda en l'època en què van ser creades. Imatges i context que ens han d’aproximar també als relats, la lírica o l’esperit d’una literatura, la medieval, que també, malgrat la distància dels segles, manté la fascinació per al lector contemporani. 

Dissabte 25 de novembre a les 10h. Activitat gratuïta amb inscripció prèvia. 

Més informació i inscripcions

Informació i inscripcions