Compartir

Presentació ponències jornades de museus i patrimoni de l’església


El Museu Episcopal de Vic, El Museu de Lleida i el Museu d’Art de Girona presenten l’edició de les ponències de les darreres Jornades de Museus i Patrimoni de l’Església a Catalunya, en el marc de la celebració dels 125 anys del Museu Episcopal de Vic. Dues publicacions que recullen les aportacions de recerca i estudi en l’àmbit de la història i el patrimoni eclesiàstic exposades en les Jornades de 2014 i 2015 celebrades a Lleida i a Girona i que contribueixen a un millor coneixement de la història i l’art, especialment d’aquell vinculat a l’Església
 
L’acte tindrà lloc el proper 27 d’abril a les 19 hores al Museu Episcopal de Vic i  estarà presidit pel Director General de Arxius, Biblioteques, Museus i Patrimoni de la Generalitat de Catalunya, el Sr. Jusèp Boya. Alhora comptarà amb la presència del president d’ICOM Espanya, Sr. Luis Grau Lobo, qui impartirà la conferència: “Conèixer i reconèixer, presentar i representar: formes i fórmules de ser i estar en els museus”